logo
    
Pożegnanie Prezesa Gajewskiego

Jesteśmy głęboko poruszeni wiadomością, że odszedł Pan Jerzy Gajewski, założyciel i Prezes Grupy NDI, wspaniały i szlachetny człowiek, mecenas kultury i sportu.
Wielkim wydarzeniem i zaszczytem dla naszego Teatru była Gala na sopockiej plaży organizowana pod patronatem Grupy NDI z okazji 25. urodzin Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Głęboko w sercu będziemy pamiętać wszystkie osobiste spotkania zawsze pełne empatii, humoru, otwartości, wspaniałomyślności i zdolności do prawdziwej rozmowy. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wiele lat wsparcia i sympatii ze strony Pana Prezesa i całej Grupy NDI.
Pani Małgorzacie, całej rodzinie oraz wszystkim, którym Pan Jerzy Gajewski jest bliski dzięki swojej wielkoduszności i swojemu wybitnemu dorobkowi życiowemu, składamy nasze głębokie kondolencje. Łączymy się w bólu.

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie
Barbara Wiszniewska, Sara Warzyńska, André Hübner-Ochodlo, Adam Żuchowski
 


Wesołych Swiąt!Do zobaczenia Piotrze!

Jeszcze nie tak dawno, w październikowy wieczór spotkaliśmy się z cudownym, świeżo po ślubie, małżeństwem Oli i Piotra. Było, jak zawsze, miło, wzruszająco i z uśmiechem, ale dzieliliśmy również wspólne obawy co do zdrowia i planów zawodowych. Obiecaliśmy sobie, że jeśli to tylko będzie możliwe, spotkamy się w sierpniu w Atelier jak niemal co roku od 2008 (koncerty Piotra były już wpisane do wstępnego repertuaru). Tym razem uraczyć nas miał swoją premierą "Świat według bardów". Rozważaliśmy także wystawienie "Końcówki" Samuela Becketta z okazji zbliżającego się jubileuszu pracy twórczej Piotra (Piotr miał zagrać Hamma...).

Dziękujemy Ci, Piotrze za zaufanie, za miłość do sztuki, za miłość do Atelier, za Twoje ciepło i Twój czar, za Twoje poczucie humoru... za to jaki byłeś - autentyczny. Twoje występy na naszej scenie były dla nas nobilitujące i stałeś się jedną z ikon Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej kochaną i cenioną przez rzesze wiernych widzów.

Opuściłeś nas zbyt wcześnie i zbyt nagle przyjacielu. Spoglądnij na nas czasem z tamtej strony. Kłaniamy się Tobie nisko.

Twojej żonie Oli i Twoim najbliższym składamy głębokie kondolencje.

Basia, Sara, Adam i André
 


Pożeganie Ryszarda Ronczewskiego

Z głębokim żalem i bólem żegnamy naszego ukochanego aktora - Ryszarda Ronczewskiego.

Ryszardzie, kochany Ryszardzie... czekamy na te umówione jesienne spotkanie z Tobą i Jolą, aby wspólnie napić się Waszego ulubionego wina i posłuchać Was i rozmawiać, wspominać, snuć plany... Bycie z Wami zawsze było dla nas prezentem, wyróżnieniem, świętem. Przez cały czas baliśmy się o Wasze zdrowie a niemożność widzenia się z Wami od początku roku rekompensowaliśmy wizją tych nadchodzących spotkań...

Teraz po prostu płaczemy - razem z Tobą Jolu, z Waszą rodziną, bliskimi, z Sopotem i z tymi daleko spoza. Płaczmy razem, wszyscy: wielki człowiek i artysta nas opuścił. Zaczyna się robić chłodno...
 


Lato Teatralne Sopot 2020


Drodzy Widzowie, drodzy Mecenasi, Współtwórcy i Przyjaciele,

z całego serca pragniemy Wam podziękować za Wasz udział w tegorocznym Lecie Teatralnym Sopot 2020. Bez Państwa zaufania i zaangażowania ten sezon nie byłby tak wyjątkowy. Pomimo wszelkich ograniczeń i wielu niewiadomych, zdecydowali się Państwo na uczestnictwo w koncertach i spektaklach, co świadczy o Państwa zamiłowaniu do sztuki i kultury. Kończąc tegoroczne Lato Teatralne pragniemy również podziękować naszemu Patronowi - Panu Prezydentowi Miasta Sopotu Jackowi Karnowskiemu oraz Radzie Miasta za wsparcie okazane w tym roku. Serdecznie dziękujemy wszystkim Sponsorom, w szczególności Mecenasowi Teatru, Grupie LOTOS S.A, która już od wielu lat wspiera Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej.
Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia za rok!


WERDYKT

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody dla finalistów II etapu ogólnopolskiego konkursu, który odbył się w Teatrze Atelier w Sopocie.
Główne nagrody pieniężne oraz trzy wyróżnienia finansowe zostały ufundowane przez Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka.


Pierwszą Nagrodę Jury przyznało Martynie Kasprzyckiej

Drugą Nagrodę Jury przyznało Kamilowi Franczakowi

Trzecią Nagrodę Jury przyznało Aleksandrze Bernatek

Przyznano także trzy wyróżnienia dla: Anny Magalskiej, Kamili Najduk i Moniki Krajniewskiej.

Nagrodę Publiczności – grafikę Sopotu ufundowaną przez Prezydenta Miasta Sopotu Pana Jacka Karnowskiego – zdobyła Aleksandra Bernatek, a tym samym została zaproszona do gościnnego udziału w przyszłorocznej edycji Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”.

Laureatom trzech pierwszych nagród, Mecenas Teatru Atelier - Grupa LOTOS S.A. ufundowała karty paliwowe.

Ponadto Firma Ubezpieczenia Plus Sp. z o.o. ufundowała nagrodę dla swojej laureatki, którą jest Daria Zielińska.

Jak co roku, dla wszystkich naszych uczestników, zestawy kosmetyków ufundował wieloletni przyjaciel i Sponsor Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej firma ZIAJA.


Informacja COVID-19

W związku z zagrożeniem zarażeniem koronowirusem, proszę o wejście na stronę Urzędu Miasta Sopotu, na której na bieżąco zamieszczane są aktualne komunikaty:MECENAS TEATRU Patronat Sponsor srebrny
Lotos logo Sopot logo Srebrny logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01
Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

NIP 5851467315
KRS000477093
konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Dane osobowe
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2019 Teatr Atelier